Treceți la conținutul principal

Postări

Se afișează postări din august 17, 2016

JO Rio 2016: Clasamentul medaliilor | Romania aluneca in a doua jumatate a tabloului

Ziua a 11-a a Jocurilor Olimpice de la Rio s-a încheiat fără medalii pentru România, deși a fost aproape de un bronz, la lupte, prin Alin Alexuc Ciurariu. Rămasă cu patru medalii, România coboară în a doua jumătate a clasamentului, în fruntea... continuare from Stiri INFOO http://ift.tt/2bmwJi4 via IFTTT

JO 2016: Spirit olimpic | Doua atlete au terminat pe ultimul loc o cursa dupa ce s-au ajutat ...

Două atlete au fost lăudate pentru spiritul olimpic de care au dat dovadă în timpul cursei de 5.000 de metri, când după ce s-au ciocnit s-au ajutat reciproc pentru a termina cursa. După ce americanca Abbey D’Agostino s-a accident mai serios în urma... continuare from Stiri INFOO http://ift.tt/2bmwGmr via IFTTT

Stare de urgenta in sudul Californiei | Incendiile au distrus peste 7.000 de hectare de vegetatie

A fost decretată stare de urgenţă în sudul Californiei, din cauza unui incendiu care a distrus deja peste şapte mii de hectare de vegetaţie. Flăcările se extind cu repeziciune, în ciuda eforturilor pompierilor. Peste 80.000 de localnici au fugit... continuare from Stiri INFOO http://ift.tt/2bGmSUE via IFTTT

JO 2016: Controversa la Rio | Finala de la 400 de metri feminin, castigata de o atleta care a ...

Cursa din finala de la 400 de metri feminin de la această ediţie a Jocurilor Olimpice s-a încheiat cu o victorie cel puţin controversată. Shaunae Miller, din Bahamas, medaliată cu aur la această probă, a plonjat pe burtă la finalul cursei şi a... continuare from Stiri INFOO http://ift.tt/2b3LoLA via IFTTT

JO 2016: Alin Alexuc Ciurariu a pierdut bronzul la lupte

Sportivul Alin Alexuc Ciurariu a luptat, marţi, pentru medalia de bronz a categoriei 98 de kilograme din cadrul concursului de lupte greco-romane de la Jocurile Olimpice de la Rio de Janeiro. El a pierdut însă în fața turcului Cenk Idlem. from Stiri INFOO http://ift.tt/2aZeqzY via IFTTT

JO 2016: Andrei Muntean, locul 6 in finala la paralele | Gimnastica romaneasca, fara medalie la JO

Gimnastul Andrei Muntean s-a clasat, marţi, pe locul 6 în finală la paralele, la Jocurile Olimpice de la Rio, unde România a încheiat fără medalie la această disciplină sportivă după 40 de ani, scrie News.ro. from Stiri INFOO http://ift.tt/2b3IhmP via IFTTT